خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

الأربعاء ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩

Wednesday, August 15, 2018

Ərəbistan kralı ölüm ayağındadırmı?
Şəbistan Xəbər Agentliyi: Bu ciddi xəbərlərin səbəbi nədən ibarətdir? Müalicə xarakteri daşıyır ya qabaqlayıcı tibbi addımdır – bu barədə məlumat verilmir. Kral Səlmanın həccə gəlmiş heyətlər ilə ənənəvi görüşünə qadir olacağı barədə tərdidlər mövcuddur. Ailə klanı daha çox bundan nigərandır və bu barədə danışır. Tuesday, August 14, 2018
Zilhiccə ayının 1-ci gününün məxsus əməlləri
Zilhiccə ayının birinci günüİbrahim peyğəmbər dünyaya gəlmiş, eləcə də, imam Əli (ə) xanım Fatimeyi-Zəhra(ə) ilə evlənmişdir. Sunday, August 12, 2018
Üsamə Bin Ladenin anası 17 il sonra sükutu pozdu: "Oğlumun..."
Üsame Bin Ladenin anası "The Guardian" agentliyinə müsahibə verib. İslaminSesi həmin məqaləni sizə təqdim edir. Saturday, August 04, 2018
İradə ilə meylin münasibətləri
Meyil ilə iradə arasında fərq vardırmı? Thursday, August 02, 2018
Buludlar niyə ağ rəngdədir?
Buludlar hava və sudan ibarətdir: hər ikisi də şəffaf olduğu üçün işığı cəkə bilməzlər. Wednesday, August 01, 2018
Həzrət Musanın (ə) bacısının timsalında qadınların ictimai həyatda iştirakı
Musanın (ə) anasının qəlbi İlahi ilham sayəsində aram tapır. Artıq övladı ilə bağlı qorxusu olmur. Əgər bu İlahi ilham olmasaydı, Musanın (ə) anası pərişanlığı üzündən onu ifşa edərdi. Sunday, July 29, 2018
İmam Rza (ə): cənnət və cəhənnəm hal-hazirda mövcuddur!
“Ey Peyğəmbər övladı, mənə cənnət və cəhənnəmin hal-hazırda yarandığı və ya mövcud olduğunu deyə bilərsinizmi?” Wednesday, July 25, 2018
İranın ABŞ-a sonuncu xəbərdarlığının icrası dünya iqtisadiyyatını çökdürə bilər
Zərdüşt Əlizadə: “ABŞ itkilərə hazır deyil, İran isə buna hazırdır” Monday, July 23, 2018
Yaşlı tələbə
Səkkaki misdən bəzək əşyaları düzəldən bir sənətkar idi. O, tam məharət və diqqətlə padşaha təqdim etməyə layiq bir açar düzəltdi Saturday, July 21, 2018
Şah İsmayıl Səfəvi Xətai kim olub?
Şah İsmayıl Səfəvi Xətai – 14 yaşında hakimiyyətə gələn, 14 ilə 14 eli birləşdirərək, vahid və indiyə qədər ən böyük Azərbaycan dövləti – Səfəvi dövlətini yaradan bir şəxsiyyətdir. Thursday, July 19, 2018